Zlewozmywak z granitu

Zlewozmywak jest nieodłącznym elementem każdej kuchni. Oczywiście nie musi on nam służyć do mycia naczyń, ponieważ możemy mieć zmywarkę, ale jeśli chcemy korzystać z bieżącej wody, to musimy mieć zlewozmywak. Na rynku dostępnych jest conajmniej kilka rodzajów zlewozmywaków, więc napewno znajdziemy coś co będzie nam się podobać.

Montaż zlewozmywaka granitowego dwukomorowego

zlewozmywaki granitowe dwukomoroweJak już wcześniej wspominałem, jeśli chodzi o zlewozmywaki, to wybór mamy naprawdę bardzo duży. Obecnie najpopularniejszym modelem są zlewozmywaki granitowe dwukomorowe. Jeśli już wybierzemy zlewozmywak do naszej kuchni, kupimy go i przywieziemy do domu, to czas na jego montaż. Możemy wezwać do tego fachowców, ale montaż zlewozmywaka nie jest na tyle trudny żebyśmy sobie nie poradzili z tym samodzielnie. Montując zlewozmywak samodzielnie zaoszczędzimy kilkaset złotych, które musielibyśmy zapłacić fachowcom za zamontowanie zlewu. Pierwszym krokiem jest odrysowanie zlewozmywaka na blacie. Następnie wycinamy dokładnie odrysowany kształt. Jeśli otwór jest już wycięty, to wkładamy w niego zlewozmywak. Następnie uszczelniamy sylikonem szczelinę powstałą między zlewozmywakiem, a blatem. Najlepiej jest użyć sylikonu w kolorze blatu lub zlewozmywaka. Sylikon zwykle schnie kilka godzin. Po tych kilku godzinach możemy przystąpić do montażu odpływu i baterii. Jeśli będziemy postępować zgodnie z dołączoną instrukcją obsługi, to zajmie nam to maksymalnie jedną godzinę.

Koszt zakupu zlewozmywaka jest uzależniony od tego jaki model wybierzemy. Na rynku dostępne są zlewozmywaki z granitu za dwieście złotych, ale też są takie które kosztują ponad tysiąc złotych. To jaki wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Zakupu możemy dokonać w sklepach stacjonarnych a także przez internet.