Wypukły druk fleksograficzny

Znamy różnego rodzaju techniki drukarskie, jednak niektóre z nich używane są również przez producentów artykułów spożywczych, aby dodać interesującego wyglądu opakowania. Jednym z nich będzie druk, który daje możliwość wypukłych elementów na produktach. 

Jak wyjaśnić pojęcie druku fleksograficznego?

druk fleksograficznyIdealna alternatywa dla technik takich jak grawiura ze względu na niższe koszty wytworzenia, a mimo wszystko jakość pozostaje równa grawiurze i sitodrukowi. Jak zwie się ta technika? Jest to druk fleksograficzny, który wykorzystuje ciekłe farby szybkoschnące oraz specjalne elastyczne formy drukarskie. Technologia ta umożliwia wykonanie wypukłego druku, która zyskuje coraz większą popularność wśród producentów artykułów spożywczych. Ciężko w to uwierzyć, ponieważ jeszcze kilkadziesiąt lat temu druk ten był bardzo niskiej jakości, więc korzystano z tego rzadko. Postęp technologii pozwolił na rewolucję w drukowaniu fleksograficznym. Wykorzystuje się ją obecnie najczęściej przy procesie wytwarzania opakowań i etykiet. Przykładami będą opakowania elastyczne, torby plastikowe, opakowania shrink-wrap i wiele innych… Dzięki postępowi nawet proces druku uległ zmianie. Wzrosła kontrola produkcji dzięki szerszym możliwością ustawienia maszyny, płyt i podłoża. Efektywność urosła, przez co liczba reklamacji zmalała. Co za tym idzie? Niższe koszty produkcji, wzrost reputacji przedsiębiorstwa, ale również dbanie o środowisko, ponieważ wytwarzana jest wtedy mniejsza ilość makulatury. 

Druk fleksograficzny polecany jest dla firm, które chcą, aby ich produkty wyglądały ciekawie z wypukłymi elementami dając przy tym nowoczesny wygląd. Postęp technologiczny sprawił również to, iż firmy nie muszą się martwić złą jakością zamówionych przez nich opakowań ani czasem na ewentualne poprawki.