Wygodne buty dla kobiet i mężczyzn

Przy prowadzeniu auta, czy czekaniu na przystanku, zimą  jak i latem, gdy uprawiamy sporty, albo zwyczajnie idziemy na spacer, wszędzie ważną rolę pełnią wygodne buty. Sprawiają one, że stopa nie męczy się tak szybko i przeciwdziała schorzeniom nóg i stóp.

Buty męskie do wielu stylizacji

męskie sneakersyJednym z rodzajów butów, które pasuja do wielu stylów, są uniwersalne i klasyczne, to sneakersy. To obuwie obecnie bardzo modne  może być noszone zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Kobiety noszą sneakersy do stylizacji sportowych, ale również do marynarki też sprawdzą się proste jednolite sneakersy. To obuwie, które nigdy się nie znudzi i dostępne jest w wielu kolorach i wzorach. Męskie sneakersy również znalazły swoich zwolenników i są równie często noszone przez mężczyzn jak i przez kobiety. Innymi wygodnymi butami są esperdyle. Polecane na sezon wiosenno – letni, obecnie częściej noszone przez kobiety. Pasują do zwiewnych sukienek oraz do klasycznych dżinsów. Mogą być gładkie lub posiadać wzór, to płócienne buty, które bardzo pasują do naturalnych stylizacji i tych boho, choć są wykorzystywane do wielu różnych zestawień ubraniowych.  Zimową porą obecnie bardzo popularne są botki. Płaskie botki to buty wygodne przede wszystkim jesienią i zimą. Z reguły są zamszowe, dlatego nie sprawdzą się w śniegu i w deszczu, ale gdy na dworze jest sucho, warto ubrać botki. Mężczyźni rzadziej noszą botki, choć oczywiście są tacy, którzy uważają je za eleganckie zimowe obuwie i chętnie je ubierają. Na deszczową pluchę dobrze sprawią się kalosze. Choć niedoceniane, warto założyć je gdy wychodzimy na spacer w deszczu do lasu lub wszędzie tam, gdzie jest ryzyko ubrudzenia butów.

Jak widać asortyment wygodnego obuwia nie jest mały, można powiedzieć że wygodne buty to podstawa, a im bardziej uniwersalne, tym lepiej. Wtedy wystarczy tylko jedna para butów, a pasuje do wielu stylizacji i jest to bardzo wygodne zwłaszcza, gdy nie mamy zbyt dużo miejsca w szafie. 

Opublikowany w Moda