Port lotniczy w Bydgoszczy

W całym województwie kujawsko-pomorskim jest tylko jeden międzynarodowy port lotniczy i znajduje się on w Bydgoszczy. Lotnisko to jest wyposażone w duży parking, dwa wejścia do terminala, punkt oczekiwania na przyloty, gdzie między innymi znajdziemy palarnię, kącik dla dziecka, pomieszczenie dla matki z dzieckiem i salon VIP. Jednak to, co najważniejsze w ofercie Portu Lotniczego w Bydgoszczy to możliwości przelotów do wielu krajów. 

Lotnisko w Bydgoszczy – kierunki podróży

lufthansa bydgoszczW Bydgoszczy w ofercie przelotów znajdziemy trzech przewoźników, w tym Lufthansy. Jeśli chodzi o dwóch pozostałych przewoźników, to mamy możliwość podróżować w siedmiu kierunkach – do Dublina, Birmingham, Londynu – Luton, Londynu – Stansted, Kijowa, Glasgow bądź do Lwowa. W przypadku przewoźnika Lufthansa Bydgoszcz oferuje nam lot tylko w jednym kierunku – do Niemiec, a konkretnie do Frankfurtu. Na stronie internetowej Portu Lotniczego znajdziemy dokładny rozkład lotów z możliwością zakupu biletów. Możemy tutaj także dokupić bilety do salonu VIP bądź znaleźć mapkę lotniska z wyróżnionymi punktami gastronomicznymi, a wszelkie informacje są zawarte w prostym i przyjemnym w odbiorze interfejsie. Przed skorzystaniem z usług lotniska, warto zapoznać się z broszurą informacyjną wskazującą na podstawowe zadania pasażera przed wylotem, co jest niezwykle ważne zwłaszcza dla pasażerów, którzy będą poruszać się tym środkiem komunikacji po raz pierwszy.

Międzynarodowy Port Lotniczy w Bydgoszczy oferuje klientom wiele udogodnień, które sprawiają, że podróż rozpoczyna się przyjemnie jeszcze przed samym wylotem. Warto sprawdzić wcześniej atrakcje, które znajdziemy na lotnisku, gdyż z niektórych można skorzystać za opłatą i powinno się odpowiednio wcześniej zgłosić to w kasie lotniska.