Kamieniarstwo na terenie Śląska

Granit czy marmur to bardzo trwałe materiały, wykorzystywane w budownictwie. Mają gładką teksturę, delikatny połysk, są twarde. Wyglądają niezwykle elegancko i ekskluzywnie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na rzeczy wykonywane z kamienia w swoim domu.

Kamienne schody oraz blaty

kamieniarstwo śląskNa południu kraju jest wiele osób zainteresowanych tematyką jaką jest kamieniarstwo śląsk. Z kamienia można na przykład wykonać podłogi oraz schody. Nieraz widywało się takie w muzeach i pałacach, a obecnie możne je mieć w każdym domu za odpowiednią opłatą. Na takich podłogach nie ma zarysowań jak na zwykłych kaflach ceramicznych, poza tym prezentują się o wiele lepiej. Kamień można wykorzystać z powodzeniem w kuchni. Granitowe lub marmurowe blaty są bardzo modne w tym sezonie. Nie będą się wybrzuszać pod wpływem wody jak tanie blaty, nie da się ich też wgnieść czy zarysować. W zasadzie mają same zalety. Kamień jest niepalny i słabo się nagrzewa, więc stanowi idealny materiał do wykonania obudowy kominkowej. Obudowa nie tylko zabezpieczy ścianę przed wysoką temperaturą, ale także nada kominkowi bardziej eleganckiego charakteru. Kamienne kręte schody lub choćby schody łamane z kamiennymi stopniami będą się wyróżniać na tle innych, a także nadawać wytwornego charakteru pomieszczeniu. Takie schody na pewno przyciągną uwagę wszystkich gości, a dobrze wykonane posłużą latami. Trzeba jednak zaznaczyć, że są także inne dziedziny kamieniarstwa, na przykład nagrobne.

Reasumując, kamieniarstwo to bardzo rozległa dziedzina, jednak obecnie kamień najczęściej jest stosowany do wystroju wnętrz. Można z niego robić schody, blaty kuchenne, obudowy kominkowe czy wiele innych. Na pewno jeśli komuś zależy na eleganckim wystroju powinien pomyśleć o granicie lub marmurze.