Jak dobrać obrus do jadalni

Jeżeli planujemy zakupić dodatki do naszej jadalni powinniśmy zadbać również o mniejsze elementy dekoracyjne, które jak się okaże staną się jedne z najbardziej rzucających się w oczy. Jedną z najważniejszych mebli w każdej jadalni będzie stół. Jak dobrać do niego odpowiednie dodatki, które będą komponować się z całą jadalnią?

Jak odpowiednio dobrać kwiecisty obrus?

obrusy w kwiatyJeżeli planujemy aranżacje naszej jadalni nie powinniśmy zapominać o najważniejszym. O naszym stole. To on rzuca się na pierwszy rzut oka i to on robi największe wrażenie a co najistotniejsze, jest najważniejszym elementem jadalni, bo to przecież przy nim w jadalni spędzamy najwięcej ilość czasu czy to jemy obiad czy też przy nim gramy, zawsze chcemy by wyglądał elegancko. Eleganckim dodatkiem będą obrusy w kwiaty, ale jak odpowiednio dobrać taki obrus pod nasz stół? Kupując obrus w kwiaty musimy wiedzieć jaki rozmiar ma nasz stół. Obrus nie może być za długi. Siadając do stołu powinien sięgać przed kolana i być nad poziomem krzesła, tak by osoba, która będzie przy nim siedziała nie zaplątywała się w obrus. Możemy wybrać odpowiednie fasony, które będą nam się podobały, ponieważ każdy obrus może być w różny sposób wykończony. Może być prosty lub jeżeli chcemy by był bardziej elegancji, wybrać mu np. zakończenie w falę bądź gipiurę, czyli falbanki w różne wzory np. z motywem kwiatów, która bardzo często jest aplikacją gotową do naszycia. Obrus, żeby wyglądał estetycznie i nie zjeżdżał nam ze stołu powinien zwisać z niego na nie mniej niż 20 cm i nie więcej niż 25 cm. Nie zależnie od tego czy mamy stół prostokątny czy okrągły, zasada dobierania obrusu jest taka sama.

Obrus należy dobrać pod wymiar stołu. Nie może być ani za krótki ani za długi, żeby nie przeszkadzał i jednocześnie, żeby nie zjeżdżał nam z niego nie zjeżdżał. Możemy wybrać obrus wykończony specjalnym haftem, mający specjalne fale lub też zwykły prosty obrusik, który nada elegancji na naszym stole.