Izolacja natryskowa na poddaszach

Bardzo często bywa tak, że głównym winowajcą tego, że w naszym mieszkaniu jest zimno pomimo ciągłego ogrzewania nie jest zbyt mało wydajny system grzewczy a nieodpowiednia izolacja termiczna. Do tworzenia warstw termoizolacyjnych stosuje się obecnie różne nowe materiały, które mogą nam pomóc w rozwiązaniu problemu. Niekoniecznie musimy przecież decydować się na ocieplanie styropianem.

Efektywna termoizolacja na poddaszu

izolacja natryskowa poddasza pianą mazowieckieNa chwilę obecną jeszcze jest tak, że większość osób izolacje termiczne kojarzy głównie ze styropianem. Materiał ten od dziesiątek lat cieszy się ogromną popularnością, która jednak ostatnimi czasy nieco zmalała. Od niedawna zaczęła bowiem rosnąć popularność rozwiązań jakimi są izolacje natryskowe. Takie rozwiązania są niezwykle skuteczne z wielu powodów. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że izolacje natryskowe możemy stosować już wtedy gdy budynek od wielu lat jest wybudowany. Takie ocieplanie jest metodą dość mało inwazyjną więc możemy obejść się bez skomplikowanych remontów. Jeśli chodzi o kwestie jaką jest izolacja natryskowa poddasza pianą Mazowieckie jest jednym z województw, w którym obecnie mnóstwo osób decyduje się na stworzenie takiej warstwy termoizolacyjnej w swoim domu. Idealnie sprawdzi się ona zarówno w domach o bardzo dużej powierzchni jak również w małych domkach jednorodzinnych. Izolacje przy użyciu tejże pianki muszą być jednak przeprowadzane przez wykwalifikowanych pracowników.

Na chwilę obecną do nakładania pianki poliuretanowej stosowanej do izolacji termicznej używa się specjalnych agregatów. Urządzenia te dysponują ogromną mocą dzięki temu pianka może bardzo dokładnie przylegać do powierzchni i wypełniać wszelkie zakamarki. Takie wypełnienie sprawić może, że w naszej izolacji nie będą powstawały mostki termiczne.