Dobra wykładzina sportowa

Współczesne hale i obiekty sportowe to bardzo nowoczesne budowle z pełnym zapleczem i wyposażone zgodnie ze wszystkimi normami. Jednym z podstawowych wymogów stawianych przed organizatorami zawodów sportowych jest zapewnienie odpowiedniej nawierzchni na arenie sportowej.

Wykładziny do obiektów sportowych

wykładzina sportowa na halęNawierzchnie sportowe charakteryzuje bardzo wysoka odporność na zużycie. Producenci gwarantują nawet 50 lat intensywnego użytkowania bez konieczności napraw produkowanych wykładzin. Dobra wykładzina sportowa na halę wymaga użycia do jej produkcji bardzo dobrych materiałów oraz odpowiedniej ich kompozycji. Najczęściej używane surowce do ich produkcji to popularne pcv, kauczuk naturalny i syntetyczny, siatki z włókna szklanego, korek oraz dodatki wapienne i żywiczne. Na rynku występują tańsze odmiany wykładzin jednowarstwowych w typie linoleum oraz wykładziny sportowe wielowarstwowe wzmacniane. Istnieją też technologie jak np. CLP, które zapobiegają wnikaniu brudu w strukturę nawierzchni. Wykładziny mają w większości przypadków charakter wielofunkcyjny więc nadają się do obiektów o dużej różnorodności aktywności fizycznej. Mogą być układane bezpośrednio na posadzkach betonowych lub na drewnianym ruszcie i płycie co poprawia rozkład obciążenia. Taki sposób układania wykładzin pozwala na stworzenie w pełni profesjonalnej podłogi powierzchniowo elastycznej. Wszystkie rodzaje wykładzin są bardzo odporne na wgniecenia punktowe i tarcie przez co zapewniają bardzo długi okres użytkowania. Producenci zapewniają możliwość wyboru koloru wykładziny z szerokiej palety barw.

Podłogi sportowe wykonane ze specjalistycznych wykładzin to rozwiązanie bardzo uniwersalne. Wielofunkcyjność wykładzin oznacza, że w obiektach sportowych mogą odbywać się imprezy sportowe o różnym charakterze. Oznacza to również możliwość organizowania imprez masowych takich jak targi itp. Pełną ofertę wraz z opisem znajdziemy na stronach internetowych.