Czy biorezonans jest skuteczny

Biorezonans to nic innego jak alternatywna metoda lecznicza. Nie można mylić jej z rezonansem magnetycznym. Metody te nie mają za wiele ze sobą wspólnego. Biorezonans to nowość w środowisku medycyny, powstały w XX w. Naukowcy do tej pory prowadzą badania co do jakości tego badania oraz jego skuteczności i skutków ubocznych. Wśród pacjentów znajdą się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tego badania.

Na czym polega badanie biorezonansowe

metoda biorezonansowaPowstały na terenie Niemiec nowoczesny sposób badania jest przeprowadzany za pomocą najprościej mówiąc prądu; fale elektromagnetyczne przeprowadzane są przez ludzkie ciało. Po co wykonuje się takie badanie? W celach leczenia chorób, diagnostyki i rozpoznania obecności pasożytów i alergii pokarmowych w organizmie. Zwolennik tego badania twierdzi, że metoda biorezonansowa jest w stanie skutecznie wykryć właśnie takie zagrożenia bez powodowania przykrych skutków ubocznych. Nie jest to jednak potwierdzone przez naukowców i specjalistów; nie traktują biorezonansu jako fachowe i wiarygodne badanie. Cały proces wygląda następująco: pacjent jest w pozycji siedzące, w obu dłoniach trzyma metalowe przyrządy, które są podłączone do aparatury, wysyłającej sygnały elektryczne. Te przechodzą przez ludzkie ciało. Wyniki nieodpowiednich drgań w ciele to niepożądane obiekty, takie jak właśnie pasożyty. Wcześnie wykryte dają stu procentowe szanse na wyleczenie. Dzięki temu można sprawdzić też, w jakim stanie są narządy oraz poziom hormonów

Całe badanie nie należy do przyjemnych; odczuwa się mrowienie w ciele, oraz jest długie, bo trwa ponad godzinę. Skuteczność metody biorezonansowej nadal czeka na potwierdzenie od lekarzy medycyny, którzy niechętnie odnoszą się do niej i uważają ją raczej za wróżenie z fusów przez brak dowodów na jej działanie.